ثبت درخواست مشاوره پایان نامه و مقاله


این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

Loading

سه شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۰۴

اصول کلیدی موثر در نوشتن مقاله برای مهاجرت تحصیلی

نوشتن مقالات علمی جزء لاینفک پروسه تحصیلات تکمیلی است و تاثیر بسزایی در آینده تحصیلی و شغلی و در نهایت، مسیر زندگی افراد دارد. به همین ترتیب، نوشتن مقاله برای مهاجرت تحصیلی نیز بسیار موثر است و از فاکتورهای مهم برای تقویت رزومه تحصیلی دانشجویان است، اما دقت کنید که مقاله علمی خوب و باکیفیت ساختار مدون و ویژگی‌های مشخصی دارد و محققان باید بر آن‌ها اشراف داشته باشند و به دقت همه نکات و اصول آن را رعایت کنند.

 

ما در این مطلب به موضوع نوشتن مقاله برای مهاجرت تحصیلی و مسائل پیرامون خواهیم پرداخت، اما اگر مایل به مطالعه بیشتر درباره نگارش و چاپ مقاله ISI هستید، لطفا مطالب زیر را در همین سایت بخوانید:

 

ساختار مقاله علمی

مقاله علمی باید براساس ساختار استاندارد و اصولی مشخص نوشته شود و نویسندگان مقالات علمی ملزم به رعایت قواعد نگارش و همه نکات و جزئیات مقاله‌نویسی هستند، بنابراین در این بخش، به مرور کلی ساختار مقاله علمی می‌پردازیم که عبارت‌اند از:

 • عنوان یا Title
 • معرفی نویسندگان مقاله
 • چکیده
 • کلمات کلیدی یا کلیدواژه‌های پژوهش
 • مقدمه
 • مواد و روش‌ها
 • نتایج یا یافته‌های تحقیق
 • بحث یا تجزیه و تحلیل نتایج پژوهش
 • نتیجه‌گیری
 • تقدیر و تشکر
 • منابع یا رفرنس‌های مقاله

 

اصول مهم در نوشتن مقاله برای مهاجرت تحصیلی  

نوشتن مقاله برای مهاجرت تحصیلی یکی از مهمترین کارهایی است که دانشجویان باید در اولویت برنامه‌های تحصیلی خویش قرار دهند، اما لازم است نخست اصول مهم آن را آموخت و نکات و قواعد آن را با دقت و به طور کامل رعایت کرد. از مهمترین اصول مقاله‌نویسی عبارت‌اند از:

 1. موضوع مقاله شما باید با حوزه علمی دانشگاه مقصد مد نظرتان، استادانش و رشته تحصیلی‌تان مرتبط باشد.
 2. موضوع جذاب و عنوان زیبای مقاله با استفاده از کلمات کلیدی در جلب توجه بیشتر موثر است.
 3. موضوع مقاله‌تان باید کاملا کاربردی و مفید باشد و محتوای مقاله‌تان از بار علمی خوبی برخوردار باشد.
 4. باید قالب‌بندی و ساختار استاندارد نوشتن مقاله ISI را تمام و کمال رعایت کنید.
 5. قوانین و استانداردهای دانشگاه مقصدتان را دقیق اجرا کنید.
 6. قواعد دستوری و نوشتاری مقاله‌تان را بارها چک کنید و از درستی آن‌ها مطمئن شوید.
 7. هماهنگی و انسجام محتوای کل مقاله‌تان را خوب بررسی کنید و ابهامات را به طور کامل برطرف کنید.
 8. از منابع موثق، معتبر، مهم و جدید و اطلاعات به‌روز استفاده کنید.
 9. از نثر روان و گویا و ساده بهره ببرید تا از جذابیت متن شما کاسته نشود.
 10. ویرایش حرفه‌ای و دقیق مقاله‌تان را دستکم نگیرید و حتما از متخصصان ویراستاری کمک بگیرید.

 

اگر برای نگارش و چاپ مقاله ISI فرصت چندانی ندارید، بهتر است دو مطلب زیر را مطالعه کنید:

 

تاثیرات نگارش و چاپ مقاله بر مهاجرت تحصیلی

بدیهی است که نمی‌توان داشتن مقاله علمی را تضمینی برای پذیرش در دانشگاه‌های خارجی دانست، اما تاثیر آن نیز غیرقابل انکار است. از جمله تاثیرات نوشتن و چاپ مقاله بر مهاجرت تحصیلی می‌شود به موارد زیر اشاره کرد:

نوشتن مقاله در تقویت رزومه تحصیلی شما تاثیر خوبی دارد و به همین ترتیب در پذیرش‌تان در دانشگاه‌های خارجی اثرگذار خواهد بود، زیرا با داشتن مقاله علمی، دانشگاه‌ها شما را فردی پژوهشگر و علاقه‌مند به علم و دانش خواهند شناخت و از فعالیت آکادمیک و تجربه شما در حوزه علمی‌تان مطمئن خواهند شد. توانمندی شما با داشتن مقالات علمی برای دانشگاه مقصدتان اثبات خواهد شد و این امر، شانس شما را برای پذیرش‌تان در آن دانشگاه افزایش می‌دهد، به‌ویژه اگر مقاله شما از محتوایی درست و ویرایش‌شده برخوردار باشد و در ژونالی معتبر چاپ شده باشد. اعتبار و سطح کیفی مجله‌ای که مقاله شما در آن چاپ شده است، بسیار اهمیت دارد، چراکه مجلات بزرگ برای حفظ اعتبار خود معیارهای سختی برای پذیرش و چاپ مقالات دارند. به عبارت دیگر، چاپ یک مقاله خوب و باکیفیت در ژورنالی معتبر و مشهور بسیار باارزش‌تر و بهتر از انتشار چندین مقاله ضعیف در مجلاتی معمولی است. پس در انتخاب مجلات برای انتشار مقاله‌تان بیشتر دقت کنید.

 

چنانچه مشتاق کسب اطلاعات بیشتر در این باره هستید، بد نیست مطلب زیر را هم در همین سایت بخوانید:

 

خدمات موسسه معتبر تهران آموز برای چاپ مقاله ISI 

نوشتن مقاله برای مهاجرت تحصیلی و کسب اطلاعات در این حوزه مهم یکی از موضوعاتی است که به طور مستمر در موسسه تهران آموز مطرح است و دانشجویان بسیاری در این مورد با پرسش‌ها و مسائل گوناگون به موسسه ما مراجعه می‌کنند. بر همین اساس، کارشناسان باتجربه و کاربلد تهران آموز به طور شبانه‌روزی و دائما آماده پاسخگویی و ارائه اطلاعات لازم و کافی در این مورد و درباره هر موضوع پژوهشی و علمی هستند. تیم مشاوره تخصصی تهران آموز متشکل از تعدادی استادان برتر و بنام دانشگاه‌ها و متخصصان حرفه‌ای و خبره در تمام رشته‌ها و گرایش‌های تخصصی با مهارت و تجربه بالا به شما کمک خواهند کرد تا در اسرع وقت و با بهترین کیفیت مقالات علمی قوی، به‌روز و کاربردی بنویسید و در بهترین مجلات دنیا منتشر کنید.

مشاوران موسسه تهران آموز با مسئولیت‌پذیری و پشتکار منحصربه‌فردشان کارنامه درخشانی در حوزه‌های تحقیقاتی و آکادمیک دارند و همواره رضایت محققان و دانشجویان عزیز در اولویت کاری‌شان است. همچنین موسسه تهران آموز افتخار دارد که در راه ارتقای سطح دانش دانشجویان و رشد علمی کشور در همه مراحل و مقاطع دانشگاهی همراه و همگام مراجعانش بوده و به همین منظور مناسب‌ترین هزینه‌ها را برای خدمات جامع و باکیفیت خود در نظر گرفته است. شما با نخستین تماس با کارشناسان مجرب موسسه تهران آموز می‌توانید درباره موارد فوق اطلاعات تکمیلی را جویا شوید و سپس برای عقد قرارداد و ادامه مسیرتان با اطمینان و خیالی آسوده اقدام کنید.

 

البته نگرانی به‌حق دانشجویان برای انتخاب موسسه‌ای معتبر و رسمی را نباید نادیده گرفت و به همین دلیل ما در مطلب زیر تمام توضیحات لازم برای شناخت موسسات معتبر و قابل اطمینان را ارائه کرده‌ایم و توصیه می‌کنیم این مطلب را در همین سایت با دقت مطالعه کنید و بعد تصمیم بگیرید که کدام موسسه را برای مشاوره علمی انتخاب کنید تا در دام کلاهبرداران این حوزه گرفتار و متضرر نشوید:

 

 

پیمایش به بالا