ثبت درخواست مشاوره پایان نامه و مقاله


این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

Loading

چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۲

سوالات متداول دانشجویان برای انجام رساله دکتری

تقریبا تمامی دانشجویان دکتری قبل از شروع به انجام رساله دکتری سوالات متعددی دارند، سوالاتی که جواب آنها چندان واضح و آشکار نیست. ما در این نوشته سعی کرده‌ایم به بخشی از سوالات دانشجویان برای انجام رساله دکتری پاسخ دهیم.

  1. رساله دکتری چند فصل دارد؟

رساله دکتری پنج فصل دارد که عبارت‌اند از: فصل اول: مقدمه یا کلیات تحقیق، فصل دوم: منابع و پیشینه تحقیق، فصل سوم: مواد و روش­ انجام تحقیق، فصل چهارم: بحث و نتایج تحقیق و فصل پنجم: نتیجه­گیری و پیشنهادها.

  1. هزینه انجام رساله دکتری چقدر است؟

هزینه انجام رساله دکتری به عوامل متعددی بستگی دارد. برای اطلاع از هزینه حدودی انجام رساله دکتری می‌توانید با همکاران ما در تهران آموز تماس بگیرید تا با گرفتن جزئیات بیشتر شما را راهنمایی کنند.

  1. رساله دکتری باید چند صفحه باشد؟

رساله دکتری باید بیش از 200 صفحه باشد، اما گاهی ممکن است تا 400 صفحه نوشته شود.

  1. رساله دکتری چه تفاوتی با پایان‌نامه کارشناسی ارشد دارد؟

رساله دکتری در نحوه نگارش، حجم نوشته، فرصت نگارش رساله، نوع و دامنه موضوع و هدف از آن، همچنین نوع پروپوزال و روش تحقیق با پایان‌نامه کارشناسی ارشد متفاوت است.

سوالات متداول دانشجویان در انجام رساله دکتری

  1. موضوع رساله دکتری چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

موضوع رساله دکتری باید کاربردی و باارزش، جدید و به‌روز، واقعی و منطقی و همچنین دارای منابع معتبر و قابل دسترس برای تحقیق باشد و محقق به مطالعه و پژوهش درباره آن واقعا علاقه‌مند باشد و البته بتواند از عهده هزینه‌های تحقیقاتش برآید.

  1. پروپوزال دکتری شامل چه بخش‌هایی است؟

بخش­های اصلی پروپوزال دکتری عبارت­اند از: مقدمه، طرح مسئله، ابزار و منابع گردآوری و تحلیل اطلاعات، پیشینه تحقیق، اهداف تحقیق، پرسش­های تحقیق، فرضیات تحقیق، روش تحقیق، نتیجه­گیری و فهرست منابع.

  1. مراحل انجام رساله دکتری چیست؟

انتخاب موضوع، برآورد هزینه تحقیق، برنامه‌ریزی دقیق و منطقی، انتخاب استاد راهنما، انتخاب منابع معتبر پیرامون موضوع پژوهش، نگارش پروپوزال دکتری، نگارش رساله، ویرایش و بازنویسی رساله، و در نهایت ارائه رساله به دانشگاه و دفاع از آن.

  1. مهلت ارائه رساله دکتری چقدر است؟

معمولا دانشجویان برای انجام رساله دکتری از یک (حداقل زمان مجاز) تا چهار سال، معادل هشت ترم تحصیلی، فرصت دارند.

  1. پرکاربردترین وبسایت‌های پژوهشگران و دانشجویان دوره دکتری کدام‌اند؟

گوگل اسکالر یا گوگل اسکولار (google scholar)، ساینس دایرکت (Science Direct)، اسکوپوس (Scopus)، دواج (DOAJوبسایت Core، ساینس اوپن (Science Open)، ایرانداک (Irandoc)، ایران پیپر (IranPaper) و…

  1. به چه موسساتی می‌توان برای مشاوره انجام رساله دکتری رجوع کرد؟

موسسات معتبری که امکان برقراری ارتباط تلفنی با استادان راهنما را فراهم کنند، پاسخگو و پیگیر باشند، سایت پرمحتوا و باکیفیتی داشته باشند و با شما قرارداد رسمی ببندند.
برچسب‌ها:
پیمایش به بالا