آشنایی با رشته ها

پژوهش هنر

شنبه 6 بهمن 1397 / 1219

پژوهش هنر

دانشجو در  رشته ی پژوهش هنر مهارت در مورد سرامیک، جواهرات، مبلمان چوب، فلزکاری، منسوجات، چوب ، هنر فیبر به دست می آورد. یعنی مواد را درک می کند. با استفاده از تکنیک های سنتی و امروزه و یا حتی برنامه های کامپیوتری اشیا را طراحی کرده و تفسیر میکنند. هدف در این رشته توسعه ی جنبه های زیبایی شناسی و استفاده ی کاربردی از آنها در آثار هنری می باشد. رشته ی پژوهش هنر شامل گرایش های مختلفی است. این گرایش ها شامل:

صنایع دستی
این رشته برپایه ی ذوق و خلاقیت فرد بنا می شود. هر شهر و منطقه صنایع دستی مخصوص به خود را دارد که نشان دهنده ی آداب و رسوم و فرهنگ آن منطقه است. این رشته به تکنولوژی خاصی نیاز ندارد و بر اساس توانمندی و ذوق هنرمندان است. دانشجو در این رشته با گروه های مختلف صنایع دستی آشنا می شود و بر اساس ذوق خود در یکی از گروه ها فعالیت می نماید.
هنر اسلامی
در این رشته دانشجو در مورد هنرهای مسلمانان و کسانی که در جوامع اسلامی فعالیت کرده اند اطلاعات کسب می کنند. دانشجو ضمن شناخت مبانی نظری و عملی این رشته، احیا و تقویت هنر اسلامی را بر عهده دارد. این رشته دارای گرایش های نگارگری، حکمت هنر اسلامی، سفال، مطالعات تاریخی و تطبیقی هنر می باشد.
مطالعات موزه
هدف این رشته جمع آوری و نگه داری آثار و اشیائی است که در موزه ها هستند. پس دانشجو بر روی آثار چه طبیعی و چه ساخته ی دست انسان مطالعه می کند و فضایی را در موزه باید به وجود آورند که بازدیدکنندگان با هنر و اندیشه  و صنعت زندگی دیروزیان و امروزی ها آشنا شوند.
تاریخ هنر ایران باستان
.

نرم افزارهای رشته پژوهش هنر

موضوع های پیشنهادی پایان نامه کارشناسی ارشد در رشته پژوهش هنر

مطالب آموزشی رایگان در رشته پژوهش هنر

در کوتاهترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.

 
 
 

برچسب ها

خبرنامه تهران آموز


اولین نفری باشید که از جدیدترین اخبار ما مطلع می شوید.

ارتباط با ما


  • 02136616695
  • 02136616690
  • 09359310399
  • info@tehrantrainer.com

تمامی کالاها و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

قوانین و مقررات

Copyright © Tehran Trainer Institute