آشنایی با رشته ها

مهندسی مکانیک

شنبه 22 دی 1397 / 1720

مهندسی مکانیک در مقطع ارشد

مهندسی مکانیک را می توان به نوعی اصل و بنیان تمامی مهندسی ها نامید. چون طیف وسیعی از مباحث و رشته ها را در برمی گیرد. اما در کل می توان گفت که این رشته با مبانی حرکت و انرژی و نیرو و راه حل های مکانیکی برای آنها سرو کار دارد. رشته ی مهندسی مکانیک دارای گرایش های زیر می باشد:

ساخت توليد (Manufacturing production)
این رشته شامل حوزه های تولید مثل جوشکاری، ماشین آلات، تعمیرات و نگهداری آنها می باشد. هدف از این رشته استفاده از امکانات و سیستم ها با کیفیت و هزینه ی بهینه می باشد. فارغ التحصیل در این رشته می توانند در زمینه های مهندسی ساخت و تولید، آزمایش ها و روند های طراحی، نرم افزارهای مربوطه و تحلیل در این زمینه فعالیت کند.
ادامه مطلب
طراحي كاربردي (Applied design)
هدف از این رشته طراحی جامدات، ماشین آلات و اجزای آنها و کنترل سیستم ها می باشد. همچنین نیرو ها و گشتاورهای هر عضو ماشین آلات را بررسی می کند و آن را در بهترین حالت تنظیم می کند. فارغ التحصیل در این رشته می تواند در صنایع و کارخانجات مختلف مثل هوافضا خودرو سازی، نظامی و حتی صنایع غذایی فعالیت نماید.
ادامه مطلب
تبديل انرژی (Energy Conversion)
یکی از گرایش های جدید رشته می باشد که به تجزیه و تحلیل انتقال نیرو، تبدیل انرژی، سیالات، علوم دریایی، هوافضا، احتراق و ماشین آلات و خودرو می پردازد و عوامل موثر بر آنها را بررسی می کند.
ادامه مطلب
سيستم محركه خودرو (vehicle actuator system)
هدف از این رشته بررسی وسایل نقلیه و طراحی ماشین آلات با مصرف سوخت کمتر و آلودگی بهینه می باشد. پس دانشجویان به مباحثی چون سوخت های جایگزین، تهویه ی مناسب و انتقال قدرت می پردازند.
طراحي سيستمهای ديناميكی خودرو ( Automotive Dynamic Systems design)
در این رشته اجزا و سیستم های شاسی خودرو طراحی می شود. هر ماشین به طراحی راحت و زیبا و ایمن احتیاج دارد که این کار به عهده ی دانشجویان این رشته می باشد. هدف بهینه سازی سیستم ها به کمک مدارهای هیدرولیکی و الکترونیک و مکانیکی می باشد.
سازه بدنه خودرو (Car body structure)
دانشجویان در این رشته به طور تخصصی به بررسی بدنه ی خودور می پردازند. هدف از این رشته طراحی بدنه ای زیبا، ایمن و سبک باشد تا شرکت های ماشین سازی ماشین خود را در بازار به بهترین شکل عرضه کنند. دانشجو باید در زمینه های مواد، مقاومت مواد، طراحی، محاسبات مهندسی تسلط و دانش داشته باشد.
مواد مركب (Composite materials)
هدف در این رشته تسلط در زمینه های فرآوری و شناسایی کامپوزیت ها، بررسی خواص آنها و تولید نانو کامپوزیت ها و بررسی خواص و کاربرد آنها می باشد.
طراحی و ساخت خودروهای نظامی(Design and construction of military vehicles)
هدف از این رشته طراحی و ساخت خودروهای نظامی و تجهیزات مربوطه به آن می باشد.

 

نرم افزارهای رشته ی مهندسی مکانیک

CATIA-SolidWorks-Ansys -ABAQUS -WORKING MODELT-FLEX- AutoCadو…

موضوع های پیشنهادی پایان نامه کارشناسی ارشد در مهندسی مکانیک

مطالب آموزشی رایگان در رشته مهندسی مکانیک

در کوتاهترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.

 
 
 

برچسب ها

خبرنامه تهران آموز


اولین نفری باشید که از جدیدترین اخبار ما مطلع می شوید.

ارتباط با ما


  • 02136616695
  • 02136616690
  • 09359310399
  • info@tehrantrainer.com

تمامی کالاها و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

قوانین و مقررات

Copyright © Tehran Trainer Institute