آشنایی با رشته ها

فلسفه

یکشنبه 7 بهمن 1397 / 655

فلسفه

رشته ی فلسفه برای مطالعه ی مهارت های حیاتی زندگی است تا آنها را در زندگی شخصی و حرفه ای استفاده کنیم .دانشجو در مورد مهارت های ارتباط موثر، توانایی درک تمام زوایای یک استدلال، تفکر انتقادی و منطقیق اطلاعات کسب می کند. رشته ی فلسفه دارای گرایش های مختلفی می باشد. این گرایش ها شامل:

فلسفه (Philosophy)
در این گرایش دانشجو می آموزد که چگونه به خود فکر کند و با شیوه ای درست و منطقی اطلاعات در مورد خود را تجزیه و تحلیل کند تا در زندگی درست قدم بردارد. فارغ التحصیل در این رشته می تواند در زمینه های معلمی، استادیاری، مشاغل آموزشی، روزنامه نگاری، حوزه های قانونی، بازرگانی، فناوری اطلاعات و پژوهش فعالیت کند.
منطق (Logic)
هدف این رشته مطالعه ی فلسفه با تمرکز بر مفاهیمی مثل ریاضی، علم و محاسبات است. این مطالعات در زمینه هایی مثل هوش مصنوعی و مدیریت اطلاعات استفاده می شوند. فارغ التحصیل در این رشته می تواند در حوزه های طراحی سیستم های محاسباتی، شبیه سازی بازی های کامپیوتری و اطلاعات فعالیت کند.
فلسفه دین (Philosophy of Religion)
هدف این رشته درک عمیق دربارهی دین و الهیات می باشد. دانشجو در مورد تاریخ و معنای متون مقدس مطالعه می کند تا مفاهیمی مثل آزادی و عدالت را با روش های گوناگون مطرح کند.فارغ التحصیل در این رشته می تواند در زمینه های تدریس، نویسندگی و روزنامه نگاری فعالیت کند.  
اخلاق کاربردی (Applied Ethics)
هدف این رشته بررس تعامل بین رفتارها و بازخوردهای اخلاقی است. در تمامی حوزه ها مشکلات اخلاق وجود دارد. این رشته به رفع و حل کردن آنها کمک می کند. فارغ التحصیل در این رشته می تواند در زمینه های مدیریت مجموعه، سیاستگذاری در مورد مسائل بهداشتی، روحانیت، مدیریت فن آوری اطلاعات و آموزش اخلاق فعالیت کند.
فلسفه هنر (Philosophy of Art)
دانشجو در این رشته تاریخ هنر را با نگاه به فلسفه و چگونگی پیدایش آنها یاد می گیرد. یعنی امکان مطالعه ی فلسفه با هر یک از رشته های هنری است.

موضوع های پیشنهادی پایان نامه کارشناسی ارشد در رشته فلسفه

مطالب آموزشی رایگان در رشته فلسفه

در کوتاهترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.

 
 
 

برچسب ها

خبرنامه تهران آموز


اولین نفری باشید که از جدیدترین اخبار ما مطلع می شوید.

ارتباط با ما


  • 02136616695
  • 02136616690
  • 09359310399
  • info@tehrantrainer.com

تمامی کالاها و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

قوانین و مقررات

Copyright © Tehran Trainer Institute