ثبت درخواست مشاوره پایان نامه و مقاله


این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

Loading

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۱۷

هفت نکته کلیدی برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری

ادامه تحصیل در مقطع دکتری یکی از مسیرهای علمی ویژه برای دانشجویان است که اگر بر اساس علاقه‌مندی‌های پژوهشی طی شود، بسیار جذاب است و به رشد علمی و موفقیت‌های دانشجویان کمک شایانی می‌کند. اما پیش از ورود به این مقطع تحصیلی یکسری نکات مهم باید مورد توجه دانشجویان قرار بگیرد که ما در این مطلب به هفت نکته کلیدی و اصلی می‌پردازیم.

البته در همین سایت مطالب متعددی درباره تحصیل در دوره دکتری و مسائل پیرامون آن منتشر کرده‌ایم که از شما دعوت می‌کنیم آن‌ها را مرور کنید؛ برای مثال مطالب زیر بسیار خواندنی و کاربردی هستند:

ادامه تحصیل در مقطع دکتری

هفت نکته کلیدی برای ادامه تحصیل در دوره دکتری

گام نهادن در هر مسیر جدید نیازمند آگاهی دقیق و شناخت کامل شرایط و موقعیت آن است؛ بر همین مبنا لازم است پیش از ورود به مقطع دکتری درباره آن تحقیق و مطالعه کنید و با نکات مهمش آشنا شوید که هفت نکته کلیدی برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری عبارت‌اند از:

  1. هدفمندی دقیق

چرا می‌خواهید در مقطع دکتری ادامه تحصیل دهید؟ می‌خواهید در آینده عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها باشید؟ آیا به تحصیل، مطالعه، پژوهشگری و دانشگاه علاقه دارید؟ یا برنامه دیگری برای زندگی‌تان ندارید و ادامه تحصیل را به اجبار انتخاب کرده‌اید؟ شاید می‌خواهید سربازی‌تان را به تعویق بیندازید؟ یا از اسم و رسم آن خوش‌تان می‌آید؟ آیا به مدرک آن نیاز دارید؟

پاسخ هر یک از سوالات فوق می‌تواند در هدف‌گذاری شما موثر باشد و راه شما را مشخص کند، پس ابتدا باید هدف خود را شناسایی کنید و مطابق با آن پیش بروید. بدیهی است دانشجویانی که با اهداف آکادمیک و پژوهشی به این مقطع وارد شوند و از فضای علمی بهترین بهره را ببرند، از فرهیختگان و نخبگان برتر کشور خواهند شد و رشد علمی و تخصصی آن‌ها در آینده شغلی‌شان تاثیر بسیار مثبتی خواهد گذاشت.

  1. تخصص‌گرایی

در طول دوره تحصیلات دانشگاهی به مرور دروس و مباحث علمی تخصصی‌تر می‌شوند و هر رشته به گرایش‌ها و تخصص‌های مرتبط تقسیم می‌شود. بنابراین هر دانشجو باید بر اساس علاقه و کشش خود یک تخصص را انتخاب کند و در آن زمینه علم خود را گسترش دهد تا مدرک دکتری تخصصی ارزشمندی کسب کند و بتواند به روند موفقیت خود و نیز رشد علمی کشور کمک کند.

  1. به‌روز بودن

همان‌طور که تسلط بر مسائل روز به ویژه مسائل بنیادین و مهم جامعه برای هر فرد تحصیلکرده و اجتماعی لازم است، تسلط در زمینه رشته علمی و گرایش تخصصی برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارند، نیز بسیار ضروری است. به عبارت دیگر، اشراف بر مباحث به‌روز تخصص مورد نظر دانشجو در موفقیت در مصاحبه دکتری و ادامه تحصیل او نقش بسزایی دارد.

  1. عادت به مطالعه

تحصیل در مقطع دکتری فراتر از مطالعات معمول دروس دانشگاهی و چند کتاب و مقاله است و شما باید به طور جدی و گسترده مطالعه کنید، به طوری که مطالعه کردن جزئی از عادات زندگی روزمره شما باشد. پس اگر اهل مطالعه فراوان و تخصصی هستید، به ادامه تحصیل در مقطع دکتری فکر کنید.

  1. برنامه‌ریزی منظم

از شروط مهم موفقیت در مقطع دکتری داشتن برنامه منظم برای تمام فعالیت‌های علمی و پژوهش‌های تخصصی است. باید به صورتی برنامه‌ریزی کرد که علاوه بر انجام کارهای تحقیقاتی قوی، با گردآوری داده‌های معتبر و مستند زمینه نگارش مقاله ISI را فراهم کرد و در عین حال، با ارتباط موثر و مفید با استادان مجرب و خبره در حوزه تخصصی خود شناخته و دیده شد.

  1. تسلط بر زبان انگلیسی

یادگیری زبان در هر مقطع تحصیلی باید از اولویت‌های دانشجویان باشد، اما در دوره دکتری نباید صرفا به یادگیری زبان بسنده کرد و اشراف و تسلط بر آن از واجبات ادامه تحصیل در مقطع دکتری است. شما باید بتوانید در مصاحبه دکتری تسلط‌تان بر زبان انگلیسی را به مصاحبه‌کنندگان ثابت کنید؛ هر چه بهتر به زبان انگلیسی صحبت کنید، احتمال قبولی‌تان در مصاحبه بیشتر خواهد شد و البته در طول تحصیل در دوره دکتری نیز این تسلط برای ترجمه آثار و خواندن متون علمی خارجی به شما کمک فراوانی خواهد کرد.

  1. تمکن مالی مناسب

تحصیل در دوره دکتری عملا تمام‌وقت است و شما نمی‌توانید حین تحصیل اشتغال خاصی داشته باشید و درآمدزایی کنید، بنابراین باید بدانید که در مقطع دکتری علاوه بر هزینه‌های جاری زندگی، هزینه تحصیلات این مقطع گران، مثل هزینه پژوهش و انجام رساله دکتری، هم بر شما تحمیل خواهد شد و شما باید از تمکن مالی لازم برای گذراندن این دوره برخوردار باشید یا پشتیبان مالی مناسبی برای خود پیدا کنید تا بدون دردسر این مرحله را طی کنید. البته در برآورد هزینه‌ها باید منطقی عمل کرد؛ پس از رویاپردازی و بلندپروازی‌های بیهوده پرهیز کنید.

 

خدمات موسسه تهران آموز برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری

ما در این متن هفت نکته کلیدی برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری را شرح دادیم، اما نکات مهم و جزئی دیگری هم در این مسیر باید رعایت شوند که برخی از آن‌ها ممکن است درباره افراد در شرایط مختلف و در گرایش‌های تخصصی گوناگون متفاوت باشند. در انجام رساله دکتری نیز هر دانشجو با مسائل و چالش‌های خاص خودش مواجه است که شاید حل آن از عهده دانشجو به‌تنهایی خارج باشد. در چنین مواقعی استفاده از تجارب ارزشمند استادان غنیمتی است که باید از آن بهره برد، اما چنان که همه می‌دانیم، اغلب دسترسی دائم و مستمر به استادان میسر نیست، به همین دلیل باید از کمک مشاوران باتجربه و کاربلد استفاده کرد.

در این موارد، دانشجویان معمولا سراغ موسسات مشاوره می‌روند که البته این راه نیز مفید است، به شرطی که از معتبر و رسمی بودن موسسات مطمئن بود. از این‌رو ما در همین سایت مطلبی را منتشر کرده‌ایم تا در انتخاب موسسات معتبر به شما کمک کنیم؛ مطلب زیر را در سایت ما جستجو و با دقت مطالعه کنید تا در دام کلاهبرداران این حوزه گرفتار و متضرر نشوید:

ویژگی‌های یک موسسه خوب برای مشاوره انجام رساله دکتری

 

همچنین ما در موسسه معتبر و باسابقه تهران آموز با تشکیل کادری متخصص از بهترین استادان دانشگاه و باتجربه‌ترین کارشناسان تخصصی در تمام رشته‌ها و گرایش‌های دانشگاهی آماده ارائه مشاوره ویژه و تخصصی به دانشجویان سراسر کشور در هر مقطع تحصیلی و در هر مرحله از فعالیت‌های علمی‌شان هستیم. موسسه تهران آموز سال‌هاست در امور علمی گوناگون خدمات مشاوره حرفه‌ای و به‌روز ارائه می‌دهد که از جمله آن‌ها می‌شود به موارد زیر اشاره کرد:

مشاوره نوشتن رساله دکتری، مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی ارشد، نوشتن پروپوزال باکیفیت، مشاوره ویژه برای استخراج مقاله از پایان نامه یا تز دکتری، انتخاب موضوع جدید برای انجام پایان نامه انواع رشته‌ها و گرایش‌های تحصیلی، مشاوره تخصصی برای نوشتن مقاله ISI، چاپ مقاله در ژورنال‌های معتبر دنیا، ترجمه متون علمی و تخصصی، ویرایش متون در سطوح مختلف، نوشتن رزومه تحصیلی و…

لطفا در اسرع وقت با کارشناسان موسسه تهران آموز تماس بگیرید و ضمن آشنایی با نحوه عقد قرارداد رسمی با ما و چگونگی ارتباط با استادان مشاور تهران آموز، از انواع خدمات جامع موسسه مطلع شوید.

گفتنی است هزینه خدمات باکیفیت موسسه تهران آموز بسیار منصفانه و مقرون به صرفه تنظیم شده است و در اخذ مبالغ با مراجعان عزیز به خصوص دانشجویان همراهی لازم صورت خواهد پذیرفت.

منتظر تماس شما هستیم.

 

پیمایش به بالا