آشنایی با رشته ها

نانوفناوری

چهارشنبه 12 تیر 1398 / 1505

آشنایی با رشته ی نانوفناوری مهندسی شیمی

نانو یکی از فناوری های پیشرفته ی امروز می باشد. علم نانو در مورد مهندسی و پردازش در مقیاس نانو و تولید اجزا در این واحد می باشد. این مواد دارای سطح وسیعی هستند و بسیار واکنش پذیر می باشند. همین ویژگی باعث تمایز آن با دیگر مواد می شود.

شاید بتوان گفت اولین تاثیر نانو در زندگی انسان را در دوران قبل از میلاد در ساخت شیشه به وسیله رومیان دانست. در این  شیشه ها از فلزهایی در اندازه ی نانو استفاده شده است. در سال های اخیر به نانو توجهی ویژه شده است.

هدف رشته ی نانوفناوری نگاه نانو به مهندسی شیمی می باشد. یعنی این رشته رسیدن به پدیده هایی است که کیفیت و کمیت بهتری دارند تا محصولاتی با قیمتی ارزان تر، کاراتر و مفیدتر تولید شود. نانو در رشته ها و حوزه های گوناگونی تاثیر گذار است. از تولید مواد سبک با بیشترین استحکام تا کاهش زمان رهش دارو در سیستم گردش خون بدن، ایجاد کلیدهایی در رایانه ها با حداکثر سرعت می توان اشاره کرد.

دانشجو در این رشته در مورد ریاضیات پیشرفته، اصول نانو، مکانیک کوانتوم و .... اطلاعات کسب می کند. این رشته در حوزه هایی مثل رنگ، پوشاک، پلیمر، دارو،.... کاربرد دارد.

فارغ التحصیل در این رشته می تواند در زمینه های صنایع هسته ای، تکنولوژی پزشکی، انرژی، نظامی، هوافضا، تولید قطعات الکترونیکی، تجهیزات صنعتی، خودروسازی، صنایع گاز و پتروشیمی و... فعالیت کند.

برنامه ی درسی و سرفصل های رشته ی نانوفناوری مهندسی شیمی

موضوعات پیشنهادی پایان نامه کارشناسی ارشد در رشته نانوفناوری مهندسی شیمی

برای دریافت موضوعات جدید تر و مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید.

در کوتاهترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.

 
 
 

برچسب ها

خبرنامه تهران آموز


اولین نفری باشید که از جدیدترین اخبار ما مطلع می شوید.

ارتباط با ما


  • 02136616695
  • 02136616690
  • 09359310399
  • info@tehrantrainer.com

تمامی کالاها و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

قوانین و مقررات

Copyright © Tehran Trainer Institute