آشنایی با رشته ها

مهندسی نفت

شنبه 29 دی 1397 / 587

مهندسی نفت

این رشته با اکتشاف و استخراج و تولید نفت و تولید گاز طبیعی سر و کار دارد. هدف در این رشته رسیدن به بهترین روش برای استخراج نفت و گاز و کشف و  نگه داری آنها می باشد. این رشته زمینه های مختلف صنعت انرژی را شامل می شود. رشته ی مهندسی نفت دارای گرایش های زیر می باشد:

اکتشاف
اولین مرحله در این زمینه بهره برداری و برداشت نفت می باشد. پس هدف این رشته آن است که فرد با استفاده از دستگاه ها و اندازه گیری و پردازش کند تا به وجود یا عدم وجود نفت در درون زمین پی ببرد. این رشته ارتباط زیادی با زمین شناسی دارد.
حفاری و استخراج
مرحله ی دوم حفاری و رسیدن به نفت می باشد. پس هدف این رشته طراحی تجهیزات حفاری و انجام عملیات با توجه به تاثیر بر محیط زیست بدون کمترین آسیب به آن می باشد. یعنی فرد باید بتواند هزینه ی حفاری را پایین آورد بدون آنکه راندمان کاری کم شود.
ادامه مطلب
بهره برداری
در این رشته به بررسی تولید از مخازن و مشکلات آنها می پردازند. هدف در این رشته آن است که فردی با توانایی و مهارت های لازم برای انجام پروژه ها جهت بهترین روش بهره برداری تربیت شود. فارغ التحصیل در این رشته می تواند در زمینه های قابلیت تولید دوباره ی مخازن، روش های بهینه ی بهره برداری، چگونگی رفتار با چاه ها برای افزایش طول عمر منابع فعالیت کند.
مخارن
در این رشته فرد می تواند در زمینه های اینکه چه مقدار نفت و گاز داریم و چه مقدار از آن قابل برداشت می باشد و سرعت برداشت چقدر باشد اطلاعات کسب کند. هدف از این رشته نحوه ی برداشت و استخراج نفت از مخازن است.
ادامه مطلب

 

نرم افزارهای رشته ی مهندسی نفت

StreamSim- OLGA—PETREL- ECLIPSE- PIPESIM- PANSYSTEM-و…

موضوع های پیشنهادی پایان نامه کارشناسی ارشد در مهندسی نفت

مطالب آموزشی رایگان در رشته مهندسی نفت

در کوتاهترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.

 
 
 

برچسب ها

خبرنامه تهران آموز


اولین نفری باشید که از جدیدترین اخبار ما مطلع می شوید.

ارتباط با ما


  • 02136616695
  • 02136616690
  • 09359310399
  • info@tehrantrainer.com

تمامی کالاها و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

قوانین و مقررات

Copyright © Tehran Trainer Institute