آشنایی با رشته ها

مدیریت مالی

چهارشنبه 12 تیر 1398 / 1477

آشنایی با رشته ی مدیریت مالی

هدف رشته ی مالی همان طور که از نامش پیدا می باشد، برای استفاده ی مفید و موثر از منابع مالی می باشد تا به اهداف برسیم. یعنی امور مالی و درآمدها و هزینه ها مدیریت شود. این رشته حتی میتواند در زندگی روزمره ی افراد هم تاثیر آن دیده شود. وقتی شما دخل و خرج زندگی را محاسبه میکنید در واقع از مدیریت مالی استفاده می کنید.

دانشجو در این رشته با تئوری های نوین مدیریت مالی آشنا شده تا به وسیله ی آنها بتواند راهکارهایی را برای توسعه ی سرمایه گذاری بدهد و مشکلات اقتصادی را حل کند. دانشجو باید در این رشته بر روی یکسری از مهارت های شخصی خود مثل روحیه ریسک پذیری، اعتماد به نفس، دوری از غرور، کنترل احساسات کار کند و آنها را ارتقاء دهد.

تفاوت این رشته با رشته ی حسابداری در این می باشد که حسابدار وقایع گذشته را بررسی می کند. اما مدیر مالی بر اساس اطلاعات تصمیم گیری برای آینده انجام می دهد. دانشجو باید بتواند از طریق مدیریتی درست، جریان های نقدی کوتاه و بلند مدت را ایده آل کند.

فارغ التحصیل در این رشته می تواند در زمینه های مشاور و مدیر سرمایه گذاری و مالی شرکت ها، بانکداری، بیمه، مدیریت ریسک، مهندسی مالی، معاونت مالی، شرکت های بورس و اوراق بهادر فعالیت نماید.

برنامه ی درسی و سرفصل های رشته ی مدیریت مالی

موضوعات پیشنهادی پایان نامه کارشناسی ارشد در رشته ی مدیریت مالی

برای دریافت موضوعات جدید تر و مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید.

در کوتاهترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.

 
 
 

برچسب ها

خبرنامه تهران آموز


اولین نفری باشید که از جدیدترین اخبار ما مطلع می شوید.

ارتباط با ما


  • 02136616695
  • 02136616690
  • info@tehrantrainer.com

تمامی کالاها و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

قوانین و مقررات

Copyright © Tehran Trainer Institute