آشنایی با رشته ها

علوم سیاسی

یکشنبه 7 بهمن 1397 / 1308

علوم سیاسی

در رشته ی علوم سیاسی علاوه بر آنکه درباره ی دولت و عملکردش دانشجو اطلاعات کسب می کند، درباره ی طبیعت بشر هم اطلاعاتی را کسب کرده و می آموزد. این رشته دارای مطالب و نظریه ها و تئوری های بسیاری درباره ی علوم سیاسی می باشد. رشته ی علوم سیاسی دارای گرایش های مختلفی می باشد. این گرایش ها شامل:

علوم سیاسی (Political Science)
هدف این گرایش توجه بر دولت و سیاست در سطح محلی، منطقه ای، ملی و بین المللی می باشد. یعنی دانشجو درباره ی دولت، سیاست عمومی و رفتار سیاسی افراد و گروه ها مطالعه می کند تا بتوانید روابط بین جوامع و ملت را بررسی کرده و تحلیل کند. فارغ التحصیل در این رشته می تواند در زمینه های دولت و سیاست، متخصص کسب و کار، سیاست و قانون گذاری می تواند فعالیت کند.
روابط بين الملل (International Relations)
این رشته زمینه های اقتصاد، علوم سیاسی و تاریخی را شامل می شود. دانشجو با موضوعاتی مثل حقوق بشر، محیط زیست، فقر جهانی، امنیت، اخلاق جهانی، جنگ و صلح، دیپلماسی و ... آشنا می شود. فارغ التحصیل در این رشته می تواند در حوزه های تحلیلگر یا مشاور سیاسی در زمینه ی بین الملل فعالیت کند.
ادامه مطلب
ديپلماسي كنترل تسليحات
هدف این رشته امنیت ملی و بین الملل می باشد. یعنی جمع آوری ابزارهای جنگ بین کشورها تا صلح و امنیت بین المللی حفظ شود.
مطالعات منطقه ای (Regional studies)
هدف این رشته مطالعه ی فرهنگ و تاریخ یک منطقه ی جغرافیایی خاص می باشد. این رشته تمرکز بر حوزه های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و یا حتی فیزیکی یک منطقه دارد.
انديشه سیاسی در اسلام(Islamic Politics)
هدف این رشته تاثیر اسلام بر حوزه های عمومی و اصلاحات اجتماعی برای دولت می باشد. یعنی تفسیر از اسلام برای ایجاد هویت سیاسی و عملی.
ديپلماسی و سازمان های بين المللی (Diplomacy and international organizations)
دانشجو در این رشته تاریخ دیپلماسی و چگونگی حل مناشقات را مطالعه می کند. همچنین به سیاست های داخلی و نهاد های تشکیل دهنده ی امور خارجه هم توجه می کند. فارغ التحصیل در این رشته می تواند در حوزه های استاد و پژوهشگر، تخصص های مربوط به روابط امور بین الملل، نویسندگی، سردبیری، مدیریت انتشارات فعالیت کند.

موضوع های پیشنهادی پایان نامه کارشناسی ارشد در رشته علوم سیاسی

مطالب آموزشی رایگان در رشته علوم سیاسی

در کوتاهترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.

 
 
 

برچسب ها

خبرنامه تهران آموز


اولین نفری باشید که از جدیدترین اخبار ما مطلع می شوید.

ارتباط با ما


  • 02136616695
  • 02136616690
  • 09359310399
  • info@tehrantrainer.com

تمامی کالاها و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

قوانین و مقررات

Copyright © Tehran Trainer Institute