آشنایی با رشته ها

ساخت تولید

دوشنبه 15 بهمن 1397 / 1288

آشنایی با گرایش مهندسی ساخت تولید در رشته ی مهندسی مکانیک

گرایش ساخت تولید در مقاطع کاردانی و کارشناسی و ارشد می باشد. هدف این رشته بررسی روش ها و شیوه های تولید می باشد تا در انتها به برنامه ای مناسب برای تولید محصولات برسیم. پس دانشجو باید ابزارها و روندهای تولید و ماشین آلات و تجهیزات را بررسی کند و سعی در بهبود آنها داشته باشد تا محصولاتی با کیفیت خوب و قیمت مناسب ایجاد شود. این رشته در مقطع ارشد به سه گرایش شکل دهی فلزات، مکاترونیک، سیستم های تولید صنعتی تقسیم می شود.

دانشجو در مورد تکنولوژی های مربوط به ابزار سازی مثل جوشکاری، ریخته گری، فرم دادن فلزات اطلاعات کسب کرده تا آنها را در زمینه های ساخت و تولید ماشین آلات در صنایع استفاده کند. دانشجو باید درک درستی از دروس فیزیک و ریاضی و مکانیک داشته باشد. همچنین اصول پایه مثل استاتیک و مقاومت مصالح، طراحی قالب های پرسی، ساز و کار ماشین های اتوماتیک، طراحی قید و بندها، سازو کار ماشین های دستی فرا گیرد.

فارغ التحصیل در این رشته می تواند در زمینه های صنایع مختلفی مثل ماشین سازی، صنایع کشاورزی، ابزار سازی، خودرو سازی، صنایع هوایی و ... فعالیت کند.

برنامه ی درسی و سرفصل های رشته ی مهندسی ساخت تولید گرایش مهندسی مکانیک

موضوعات پیشنهادی پایان نامه کارشناسی ارشد در رشته ساخت تولید گرایش مهندسی مکانیک

برای دریافت موضوعات جدید تر و مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید.

در کوتاهترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.

 
 
 

برچسب ها

خبرنامه تهران آموز


اولین نفری باشید که از جدیدترین اخبار ما مطلع می شوید.

ارتباط با ما


  • 02136616695
  • 02136616690
  • 09359310399
  • info@tehrantrainer.com

تمامی کالاها و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

قوانین و مقررات

Copyright © Tehran Trainer Institute