آشنایی با رشته ها

ریاضی

چهارشنبه 3 بهمن 1397 / 718

ریاضی

شاید بتوان گفت ریاضی از علوم های اولیه ای می باشد که انسان از ابتدا با آن آشنا می شود. ریاضی آموزش علوم اعداد با توجه به دانش ها و رویکردهای مختلف مثل جبر و حساب می باشد. پس در بسیاری از حوزه ها مثل اقتصاد تا فیزیک وابسته به این رشته می باشند. تاثیر این رشته را می توان در تمامی قسمت های زندگی از جمله طراحی یک مدل ماشین سریع السیر تا بررسی روند رشد بازار تا ایجاد فضاهای گرافیکی دید. رشته ی ریاضی دارای گرایش های مختلفی می باشد. این گرایش ها شامل:

ریاضی محض (Pure math)
هدف این رشته چگونگی و چرایی در این رشته ریاضی می باشد. دانشجو در این گرایش با موضوعات جبر، تجزیه و تحلیل، توپولوژی و منطق آشنا می شود. فارغ التحصیل در این رشته می تواند در زمینه های طراحی الگوریتم ها، رمز گشایی، تحلیل داده ها، مدل سازی های با استفاده از ریاضی فعالیت کند. خود این گرایش تقسیم به سه گرایش جزئی تر جبر(Algebra)، آنالیز(Analysis) و هندسه (Geometry) می شود.
ادامه مطلب
رياضي كاربردي (Applied Mathematics)
هدف و کاربرد این رشته بررسی مشکلات در علوم، مهندسی و جامعه می باشد. یعنی از ریاضیات برای برطرف کردن مشکلات و پیشرفت دانش استفاده می شود. دانشجو در این رشته می تواند در زمینه های روش های تصمیم گیری چند منظوره، پیش بینی رفتارهای بازار مالی یا حتی توجه به رفتار مایع و جامدات دانش فرا گیرد. فارغ التحصیل در این رشته می تواند در زمینه های متعددی فعالیت کند از مهندس هوا و فضا تا معماری و زلزله شناسی. خود این گرایش به سه گرایش جزئی تر آنالیز عددی(Numerical analysis)، بهینه سازی(Optimization)، رمز و کد(Code) تقسیم می شود.
ریاضی مالی(Financial Mathematics)
دانشجو در این گرایش با موضوعاتی مثل تحلیل سهام، جریان نقدینگی و توجه به نرخ بهره، توجه به اقتصاد خرد و اقتصاد کلان آشنا می شود. فارغ التحصیل در این رشته می تواند در زمینه های امور مالی، مشاغل دولتی و بازاریابی فعالیت کند.
آموزش رياضي (Mathematical education)
هدف این رشته آماده سازی فرد برای تدریس می باشد. دانشجو فرصتی برای کشف مسائل در مورد ریاضیات و مبانی نظری در این حوزه پیدا می کند.
محاسبات نرم (Soft calculations)
در این رشته به بررسی راه حل برای محاسبات و الگوریتم هایی که دشوار بوده و هیچ الگوریتمی برای آنها وجود ندارد، پرداخته می شود. پس فرد باید از الگوهای طبیعت و ماشین مشکلات را حل و فصل کند. دانشجو می تواند پدیده های پیچیده در زمینه های زیست شناسی، پزشکی، مهندسی، علوم انسانی یا حتی مدیریتی را حل و فصل کند و ایده برای آنها ارائه دهد. نمونه ی آن منطق فازی، شبکه های الگوریتم عصبی و الگوریتم ژنتیک می باشد.

نرم افزارهای رشته ریاضی

MATLAB -Maple -Maximt -gnuplott -GNU Octave -Scilab -Derive -GeoGebra -Mathematica -MathcadMathcad

موضوع های پیشنهادی پایان نامه کارشناسی ارشد در رشته ریاضی

مطالب آموزشی رایگان در رشته ریاضی

در کوتاهترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.

 
 
 

برچسب ها

خبرنامه تهران آموز


اولین نفری باشید که از جدیدترین اخبار ما مطلع می شوید.

ارتباط با ما


  • 02136616695
  • 02136616690
  • 09359310399
  • info@tehrantrainer.com

تمامی کالاها و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

قوانین و مقررات

Copyright © Tehran Trainer Institute