انتخاب بهترین مجله برای چاپ مقاله

ابزار جدید نشریه یاب الزویر به شما در انتخاب نشریه مناسب کمک می‌کند
سه شنبه 30 بهمن 1397 / 1370

els.png

برای محققان، انتشار مقاله علمی می‌تواند تبدیل به یک چالش شود. زمانی که مقاله به دلیل خارج از حوزه بودن توسط نشریات (ژورنال‌های) علمی رد می‌شود این امر چالش‌برانگیزتر هم می‌شود. این اتفاق می‌تواند ماه‌ها به پروسه انتشار اضافه کند و موجب کند شدن پیشرفت کاری شود. می‌دانیم که یک سوم بازدیدکنندگان صفحه خانه نویسندگان الزویر تلاش می‌کنند تا یک ژورنال برای مقاله‌شان پیدا کنند.

برای دبیران، سر و کار داشتن با مقالات خارج از حوزه می‌تواند به شکل قابل توجهی به حجم کاریشان بیافزاید.

در تلاش برای کمک به محققان، الزویر ابزار جدید نشریه یاب را به کار گرفته که از لینک www.elsevier.com/authors  قابل دسترسی است و به تازگی نسخه بتای (Beta) آن اجرایی شده است. این ابزار طراحی شده تا موارد زیر را انجام دهد:

  • کمک به محققان تازه‌کار برای انتخاب ژورنال (نشریه) مناسب برای مقاله‌شان
  • شناسایی ژورنال‌های ممکن برای محققان حوزه‌های چند رشته‌ای  
  • مشخص کردن ژورنال‌هایی که امکان دسترسی آزاد دارند و ارائه اطلاعات درباره سرعت انتشار در نشریه‌ها و فاکتورهای تاثیرگذار

«نشریه یاب، آن طور که الزویر در نظر دارد، ابزاری است که داده‌های حقیقی و اطلاعات مشخص شده بیشتری را ارائه می‌دهد... بدین ترتیب به اعضای دانشکده و کتابداران کمک می‌کند.» سندرا یی (Sandra Yee) ، رئیس سیستم کتابداری دانشگاه ایالتی وین (Wayne)، ایالات متحده آمریکا  

 

نشریه یاب چگونه کار می‌کند؟

محققان عنوان، چکیده یا کلیدواژه مقاله‌شان را وارد می‌کنند و این ابزار فهرستی از نشریات الزویر که با موضوع مقاله مطابقت دارد را ارائه می‌دهد. سپس آنها می‌توانند نتایج را بر اساس اولویت‌ها دسته‌بندی کنند، مانند بیشترین فاکتور تاثیرگذار یا کوتاه‌ترین زمان بررسی انتشار. این انتخاب شامل لینک‌هایی به صفحه خانه نشریات و صفحه ارسال تحریریه الزویر می‌شود.

ss.jpg
ابزار نشریه یاب جدید در صفحه خانه محققان

 

مزیت‌های این پروسه

یکی از دلایل اصلی که باعث رد شدن یک مقاله می‌شود قرار نگرفتن در حوزه نشریه است. حتی اگر مقاله در سطح عالی هم باشد، این اتفاق امکان دارد رخ دهد. اگر محققان بیشتری مقالاتشان را به نشریات مناسب بفرستند، آمار رد شدن باید نزول کند. استفاده از سیستمی که نشریاتی که مقالات مشابه را چاپ کرده‌اند را انتخاب کند، می‌تواند باعث صرفه‌جویی در وقت برای محقق شود.

نشریه یاب الزویر حدسیات را از پیدا کردن نشریه مناسب برای مقاله بعدی شما حذف می‌کند. به محققان فهرستی از نشریات که مقالات مشابه را منتشر کرده‌اند ارائه می‌دهد. همچنین قالب راحت نتایج جستجو به محققان امکان دسته‌بندی نتایج بر اساس تیتر‌هایی که برای آنها بیشترین اهمیت را دارند را می‌دهد. تنها محدودیت، بازیابی بهترین نشریات تطبیق‌ یافته الزویر در جستجو است.

در کوتاهترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.

 
 
 


خبرنامه تهران آموز


اولین نفری باشید که از جدیدترین اخبار ما مطلع می شوید.

ارتباط با ما


  • 02136616695
  • 02136616690
  • info@tehrantrainer.com

تمامی کالاها و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

قوانین و مقررات

Copyright © Tehran Trainer Institute