آشنایی با رشته ها

شناسایی و انتخاب مواد

چهارشنبه 12 تیر 1398 / 1011

آشنایی با رشته ی شناسایی و انتخاب مواد مهندسی مواد و متالورژی

گرایش شناسایی و انتخاب مواد به صورت بین رشته ای بین مهندسی مواد و متالورژی و سایر رشته ها می باشد. یعنی چه در زمینه ی تولید و واردات و فروش مواد یه صنایع هستید یا مواد یا دستگاهی  را باید انتخاب و شناسایی کنید، این رشته به کار می آید. این گرایش در بسیاری از حوزه ها از جمله خودروسازی، پزشکی، معادن، هوافضا و.... کاربرد دارد. هدف از این رشته را می توان گفت که ماده ای برای تولید کالا انتخاب شود که استحکام خوبی داشته و طول عمر بالایی داشته باشد، صرفه ی اقتصادی داشته و بتواند نیاز مصرف کننده را برطرف سازد.

دانشجو در این گرایش در مورد مواد فلزی، پلیمری، سرامیکی، کامپوزیت، شیشه، مواد نیمه هادی، .... باید اطلاعات کافی در زمینه ی خواص فیزیکی، شیمیایی مواد داشته تا بتواند مواد مناسب اولیه را انتخاب کند. همچنین باید روش ها و آزمایشگاه های شناسایی مختلف مثل متالوگرافی، آزمایش خوردگی، آزمایش با اشعه ی ایکس، آزمایشگاه خواص فیزیکی، میکروسکوپ الکترونی و..... را بداند.

برنامه ی درسی و سرفصل های رشته ی شناسایی و انتخاب مواد مهندسی مواد و متالورژی

موضوعات پیشنهادی پایان نامه کارشناسی ارشد در رشته شناسایی و انتخاب مواد مهندسی متالورژی

برای دریافت موضوعات جدید تر و مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید.

در کوتاهترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.

 
 
 

برچسب ها

خبرنامه تهران آموز


اولین نفری باشید که از جدیدترین اخبار ما مطلع می شوید.

ارتباط با ما


  • 02136616695
  • 02136616690
  • 09359310399
  • info@tehrantrainer.com

تمامی کالاها و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

قوانین و مقررات

Copyright © Tehran Trainer Institute