آشنایی با رشته ها

حسابداری

شنبه 6 بهمن 1397 / 1039

حسابداری

گستره ی کار در رشته ی حسابداری بسیار می باشد. آنها می توانند برای هر کسب و کاری یا افراد و دولت کار کنند. این رشته حقوق و دستمزد و مالیات، حسابرسی، گزارش دهی، اطلاعات مالی پیچیده و مدیریت مالی را شامل می شود. رشته ی حسابداری دارای گرایش های مختلفی می باشد. این گرایش ها شامل:

حسابداری (Accounting)
هدف این رشته جمع آوری، سازماندهی و ارائه اطلاعات مالی می باشد. پس هر کاری تنها موقعی موفق می باشد که معاملات و کسب و کار در آن با روشی درست و صحیح تجزیه و تحلیل شود. دانشجو در این رشته اطلاعات در مورد مقررات قانونی، چگونگی تعیین سود و زیان کسب کار، چگونگی وضعیت مالی کسب و کار، ارزیابی مالیات، برنامه و اطلاع داشتن از بدهکاران و بستانکاران، چگونگی تعیین قیمت برای فروش محصولات و کمک در تصمیم گیری های مدیریتی را فرا می گیرد.
ادامه مطلب
حسابرسی (Auditing)
هدف دانشجو این است که خطرات و حوداث و رفتارهای غیر اخلاقی در زمینه ی حسابداری را شناخته و آن ها را بهبود ببخشد. دانشجو اطلاعاتی در مورد روش های عملیاتی، مدیریت منابع انسانی و سیاست های کیفیت و ایمنی را فرا میگیرد.
ادامه مطلب
حسابداری مديريت (Management Accounting)
برای آنکه مدیران بتوانند تصمیم گیری های درست برای روزمره و کوتاه مدت یا طولانی را انجام دهند، احتیاج به گزارش هایی از حساب های مالی و آماری دقیق از آنها دارند. دانشجو در این رشته فرا می گیرد که چگونه سوابق معاملات تجاری را نگه داری کند، برنامه برای جمع آوری کنترل هزینه ها ارائه دهد و اطلاعات سود و قیمت گذاری و بازاریابی را ارائه دهد.

نرم افزارهای رشته حسابداری

نرم افزار spss-نرم افزارeviews

موضوع های پیشنهادی پایان نامه کارشناسی ارشد در رشته حسابداری

مطالب آموزشی رایگان در رشته حسابداری

در کوتاهترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.

 
 
 

برچسب ها

خبرنامه تهران آموز


اولین نفری باشید که از جدیدترین اخبار ما مطلع می شوید.

ارتباط با ما


  • 02136616695
  • 02136616690
  • 09359310399
  • info@tehrantrainer.com

تمامی کالاها و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

قوانین و مقررات

Copyright © Tehran Trainer Institute