آشنایی با رشته ها

آب و آبیاری

چهارشنبه 12 تیر 1398 / 743

آشنایی با رشته ی آب مهندسی کشاورزی

مدیریت منابع آب امروزه در تمامی کشورها مسئله ای مهم می باشد. در واقع باید این مدیریت به گونه ای باشد که برای نسل آینده منابع آبی کافی باقی بماند. هدف در رشته ی مهندسی آب بهره برداری مطلوب از منابع ابی با هدف تولید افزایش محصولات کشاورزی و تولید محصولاتی با مانیت غذایی بالا می باشد تا در نهایت محصولات با کیفیت را به کشورهای دیگر صادر کرد و به اقتصاد و آبادانی کشور کمک شود.

در رشته ی مهندسی آب دانشجو در مورد آبیاری و زهکشی، سازه های آبی، مدیریت منابع آبی، آب و فناوری اطلاعات، هواشناسی مربوط به حوزه ی کشاورزی، مهندسی محیط زیست و مسائل مربوط به آب، آب و اقتصاد، آب و توسعه، آب و حقوق، مهندسی سیستم های آبیاری، آثار و سازه های تاریخی آبی اطلاعات کسب می کند. دانشجو باید بر دروس فیزیک و ریاضی مسلط باشد و به خوبی تجزیه و تحلیل ها را انجام دهد.

فارغ التحصیل در این رشته می تواند در زمنیه های شرکت های خصوصی، وزارت جهاد و کشاورزی، وزارت نیرو، مهندس مشاور آب و خاک، شیلات و پیمانکاری های مختلف فعالیت کند.

برنامه ی درسی و سرفصل های رشته ی آب مهندسی کشاورزی

موضوعات پیشنهادی پایان نامه کارشناسی ارشد در رشته آب مهندسی کشاورزی

برای دریافت موضوعات جدید تر و مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید.

در کوتاهترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.

 
 
 

برچسب ها

خبرنامه تهران آموز


اولین نفری باشید که از جدیدترین اخبار ما مطلع می شوید.

ارتباط با ما


  • 02136616695
  • 02136616690
  • 09359310399
  • info@tehrantrainer.com

تمامی کالاها و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

قوانین و مقررات

Copyright © Tehran Trainer Institute