آشنایی با رشته ها

فناوری معماری

دوشنبه 15 بهمن 1397 / 786

آشنایی با رشته ی فناوری معماری

گرایش فناوری معماری در مورد حوزه ی فن ساختمان می باشد. به نوعی می توان گفت یک گرایش میان رشته ای بین معماری و عمران است. دانشجو در مورد تکنولوژی های معماری، سیستم های ساختمانی و روش های ساخت اطلاعات به روز به دست می آورد.  یعنی دانشجو اطلاعات عمیقی نسبت به معماری و سازه باید داشته باشد. فرد باید در انتها بتواند اصول و مبانی طراحی معماری را با مبانی سازه در هم ترکیب کرده و در ساختمان ببینند.

فارغ التحصیل در این رشته می تواند در زمینه های مهندس مشاور، طراحی ساختمان هایی با ویژگی خاص در طراحی، برنامه ریزی و مدیریت و هماهنگی پروژه های ساختمانی و... فعالیت کند.

گرایش فناوری دارای دو گرایش معماری بیونیک و معماری دیجیتال می باشد.

معماری بیونیک: بیونیک در لغت به معنی زیستارشناختی می باشد. یعنی استفاده از اجزا و اندام های طبیعت در ساختمان سازی و به کارگیری دانش سیستم های زنده در ساختمان سازی. مثلا از یک الگوی زنده در طبیعت در یک پدیده ی صنعتی یا ساختمانی استفاده شود.

معماری دیجیتال: می توان گفت معماری دیجیتال انقلابی در تاریخ و سبک زندگی بشر دانست. در این گرایش دانشجو با استفاده از مدل سازی کامپیوتری و برنامه نویسی وشبیه سازی اشکال مجازی و تصویرهایی را به وجود می آورد. هدف این رشته پیوند طراحی و ساخت در پروژه های معماری با استفاده از ابزار دیجیتالی می باشد.

برنامه ی درسی و سرفصل های رشته ی فناوری معماری

موضوعات پیشنهادی پایان نامه کارشناسی ارشد در رشته فناوری معماری

برای دریافت موضوعات جدید تر و مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید.

در کوتاهترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.

 
 
 

برچسب ها

خبرنامه تهران آموز


اولین نفری باشید که از جدیدترین اخبار ما مطلع می شوید.

ارتباط با ما


  • 02136616695
  • 02136616690
  • 09359310399
  • info@tehrantrainer.com

تمامی کالاها و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

قوانین و مقررات

Copyright © Tehran Trainer Institute