آشنایی با رشته ها

زمین شناسی

چهارشنبه 3 بهمن 1397 / 850

زمین شناسی

این رشته بسیار گسترده می باشد و فرآیندهای زیادی مثل روند پیدایش زمین، تاریخ فیزیکی و ترکیب طبیعی را شامل می شود. دانشجو در این رشته می تواند در زمینه های زمین شناسی نفت و گاز، آب شناسی، شناخت فسیل ها مواد معدنی فعالیت کند. رشته ی زمین شناسی دارای گرایش های مختلفی می باشد. این گرایش ها شامل:

پترولوژی(Petrology)
هدف این رشته بررسی تاریخ، ترکیب و ساختار و چگونگی توزیع سنگ ها بر روی زمین می باشد.
زمین شناسی اقتصادی (Economic Geology)
هدف این رشته ایجاد نیرو برای زمینه های اکتشاف و ارزیابی ذخایر معدنی و استفاده ی راهبردی از آنها می باشد که با توجه به مناطق مختلف در سرزمین ما که هنوز بکر مانده اند مورد توجه می باشد.
آب زمین شناسی (hydro-geology)
دانشجو در این رشته روابط بین سنگ و آب در سطح یا زیر دریا  را با توجه به مباحث فیزیکی و شیمیایی و مباحث بیولوژیکی مورد بررسی قرار می دهد. فارغ التحصیل در این رشته می تواند در زمینه های مشاوره ی علمی، مهندسی و محیط زیست در شرکت های دولتی و خصوصی فعالیت نماید.
چينه نگاری و ديرينه شناسی (Stratigraphy and paleontology)
 این رشته استفاده از اصول و روش های علم زمین شناسی برای واحدهای ثبت شده ی رسوبی و مرتب کردن آنها به ترتیب زمان برای استفاده از آنها می باشد. فارغ التحصیل در این رشته می تواند در حوزه های مراکز آموزشی، پژوهشی و تولید و خدمات فعالیت کند.
زمین شناسی نفت (Petroleum geology)
هدف این رشته شناسایی منابع نفت در زیر دریاها و زمین می باشد تا دانشجو بتواند با تکنولوژی های پیشرفته آنها را بیابد و مقدار این منابع را تجزیه و تحلیل کند. فارغ التحصیلان در این رشته می توانند در شرکت های نفت و معدن، سازمان های خصوصی و دولتی فعالیت کنند.
زمین شناسی مهندسی (Engineering Geology)
با استفاده از مهارت های تخصصی دقیق و فنی، مفاهیم محیط زیست و مسئولیت های جامعه را فرد می شناسد. فارغ التحصیل در این رشته می تواند به عنوان مشاور در شرکت هایی که در مورد تهدیدات طبیعی و زیست محیطی فعالیت می کنند، فعالیت نماید.
زمین شیمی (Geochemistry)
در این رشته دانشجو در مورد ترکیبات شیمیایی سنگ ها و مواد معدنی در نزدیکی سطح زمین اطلاعات به دست می آورد. یعنی در مورد گرما و انرژی در واکنش های شیمیایی، زندگی در محیط هایی مثل کف دریا و تحلیل های آزمایشگاهی دانش فرا می گیرد.

نرم افزارهای رشته زمین شناسی

IGPED-GPlate-UNITCELL-ORTEP-TEREONET-PALEOMAY-SOLVCALC-UNITCELL

موضوع های پیشنهادی پایان نامه کارشناسی ارشد در رشته زمین شناسی

مطالب آموزشی رایگان در رشته زمین شناسی

در کوتاهترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.

 
 
 

برچسب ها

خبرنامه تهران آموز


اولین نفری باشید که از جدیدترین اخبار ما مطلع می شوید.

ارتباط با ما


  • 02136616695
  • 02136616690
  • 09359310399
  • info@tehrantrainer.com

تمامی کالاها و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

قوانین و مقررات

Copyright © Tehran Trainer Institute