نگارش فصل نتایج (Results)

چگونه یک مقاله فوق‌العاده بنویسیم (بخش 3)

در این مجموعه مقالات به نکاتی که برای نوشتن یک مقاله بهتر به کمک شما می‌آیند می‌پردازیم.
شنبه 4 اسفند 1397 / 1809

در این مطلب از مجموعه مقالات نگارش بهتر مقاله پژوهشی برای نشریات معتبر بین‌المللی به بخش سوم یک پژوهش یعنی نگارش نتایج می‌پردازیم. این بخش، قسمتی از پژوهش است که نویسنده یافته‌های خود (یا گروه) را به صورت منظم و دقیق ارائه می‌دهد. 

تمامی بخش های این مجموعه مقالات:

بخش اول: جداول و نمودارها
بخش دوم: روش تحقیق 
بخش سوم: نتایج 
بخش چهارم: بحث 
بخش پنجم: پایان‌بندی 
بخش ششم: مقدمه 
بخش هفتم: چکیده 
بخش هشتم: عنوان 

بخش نهم: کلیدواژه‌ها
بخش دهم: سپاسگزاری
بخش یازدهم: نوشتن منابع

 

بخش سوم: نگارش نتایج

این بخش به سوال «چه یافته‌هایی داشته‌اید؟» پاسخ می‌دهد. بدین ترتیب، تنها نتایج نمایان‌گر از تحقیق شما می‌بایست ارائه شوند. نتایج برای بخش بحث حیاتی هستند.

با این حال، به یاد داشته باشید که بیشتر مجلات امکان اضافه کردن محتوای کمکی را می‌دهند پس از آنها به عنوان داده‌هایی با اهمیت ثانویه استفاده کنید. با این حال، تلاش نکنید تا اطلاعات را برای استفاده در یک مقاله دیگر پنهان کنید. ممکن است شما مدارک برای قدرت بخشیدن به پایان‌بندی را از دست بدهید. اگر داده‌ها افزون هستند شما می‌تواند از محتوای تکمیلی استفاده کنید.

از زیرتیترها برای نگه داشتن نتایج از جنس مشابه استفاده کنید. این کار خواندن و بررسی را آسان‌تر می‌کند. این زیربخش‌ها را برای راحتی ارجاعات داخلی مقاله‌ای شماره‌بندی کنید ولی همیشه راهنمایی‌ مولفان را در نظر داشته باشید.

برای داده‌ها، ترتیبی منطقی که روایتی واضح را بیان می‌کند و راحت فهمیده می‌شود را ترتیب بدهید. معمولا، داده‌ها در همان ترتیبی خواهند بود که در بخش روش‌ها ارائه شده است.

یک مسئله مهم این است که شما نباید منابع را در این بخش بیاورید. شما در حال ارائه نتایج خود هستید پس نمی‌تواند به دیگران اشاره کنید. اگر به دیگر محتوا اشاره کنید به این دلیل است که شما در حال بحث کردن درباره نتایج هستید که این در بخش بحث انجام می‌شود.

 

در کوتاهترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.

 
 
 


خبرنامه تهران آموز


اولین نفری باشید که از جدیدترین اخبار ما مطلع می شوید.

ارتباط با ما


  • 02136616695
  • 02136616690
  • 09359310399
  • info@tehrantrainer.com

تمامی کالاها و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

قوانین و مقررات

Copyright © Tehran Trainer Institute