پایگاه های علمی مقالات

مجموعه های Thomson Reuters ، Clarivate Analytics، Web of science و ISI چه ارتباطی به هم دارند؟

سه شنبه 30 بهمن 1397 / 2596

  • مجموعه های Thomson Reuters وClarivate Analytics  چه ارتباطی با هم دارند؟

تامسون رویترز (Thomson Reuters) یک شرکت کانادایی فعال در چندین حوزه ی کاری است. در سال 2008 مجموعه ی تامسون گروه بریتانیایی رویترز را خریداری کرد و به شرکت تامسون رویترز تبدیل شد. این مجموعه یک هلدینگ بسیار بزرگ از مجموعه ای از خدمات متنوع بوده است که علیرغم باور غلط عموم فقط در حوزه ی پژوهش و علم فعالیت ندارد. این مجموعه در حوزه ی مسائل قضایی و حقوقی، رسانه های خبر رسانی، مالیات و حسابداری، مالکیت علمی و معنوی، بازاریابی و سرمایه گذاری، خدمات بهداشت و سلامت و خدمات علمی و پژوهشی فعال بوده است.

WOS
WOS یا Web of Science

 

در سال 2016 هلدینگ تامسون رویترز زیرمجموعه ی مالکیت معنوی و علمی (Intellectual Property & Science business) خود را به دو شرکت Onex و Private Equity Asia واگذار کرد. و از این تاریخ به بعد مجموعه ی Clarivate Analytics در قالب جدید متولد شد. این مجموعه تمامی فعالیت های پژوهشی و علمی و مستندسازی را در تحت مسئولیت خود و در قالب جدیدی پیش گرفت. برای مثال نرم افزار Endnote هم که تا پیش از این در تملک مجموعه ی تامسون رویترز بوده است از آن تاریخ تحت تملک Clarivate Analytics روانه ی بازار می شود. اگر اندکی ریزبین باشید میبینید که حتی رنگ سازمانی نرم افزار Endnote که در نسخه ی قدیمی نارنجی بوده است (رنگ سازمانی تامسون رویترز) در نسخه ی X9 خود به بنفش (رنگ سازمانی Clarivate Analytics) تغییر کرده است!!

JSR
JSR

 

 

  • مجموعه ی ISI  و پایگاه WOS چه ارتباطی به تامسون رویترز و Clarivate Analytics دارند؟!

یوجین گارفیلد در سال 1955 با تفکر توسعه دادن یک سیستم جامع رفرنس دهی برای ارزیابی ژورنال ها و داده های علمی، موسسه ی اطلاعات و داده های علمی یا همان Institute for Scientific Information  یا به اختصار ISI را تاسیس کرد. در سال 1992  مجموعه ی ISI به گروه تامسون فروخته شد. در سال 2016 و پس از تاسیس مجموعه ی Clarivate Analytics، این مجموعه اعلام کرد که موسسه ی ISI را به عنوان  گروه علمی و پژوهش های آکادمیک خود بازتاسیس و بازتعریف می کند و در نتیجه ISI به عنوان بازوی علمی و پژوهشی Clarivate Analytics تعیین شد.

پایگاه علم یا همان  Web Of Science که به اختصار WOS نامیده می شود (پیش تر به پایگاه دانش، Web Of Knowledge یا به اختصار WOK نامیده می شد) به نوعی یک خدمت آنلاین برای تعیین شاخص و ارزیابی ژورنال ها و مقالات است که این پایگاه توسط مجموعه ی ISI تولید و عرضه شده است. کارکرد WOS تقریبا شبیه به یک موتور جستجو همانند گوگل است. با استفاده از این موتور جستجو می توان اطلاعات مقالات و ژورنال ها را بصورت آنلاین بررسی کرد.

تمامی توضیحات فوق و توضیحات بیشتر را می توانید در آموزش تصویری زیر مشاهده بفرمایید.

 

در کوتاهترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.

 
 
 


خبرنامه تهران آموز


اولین نفری باشید که از جدیدترین اخبار ما مطلع می شوید.

ارتباط با ما


  • 02136616695
  • 02136616690
  • info@tehrantrainer.com

تمامی کالاها و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

قوانین و مقررات

Copyright © Tehran Trainer Institute