آزمون EPT چیست؟

این آزمون زبان به عنوان جایگزین آزمون‌های مهارت انگلیسی بین‌المللی در دانشگاه آزاد مورد استفاد است.
یکشنبه 5 اسفند 1397 / 507

EPT مخفف English Proficiency Test به معنای آزمون مهارت زبان انگلیسی است. این آزمون توسط دانشگاه آزاد اسلامی از سال 86 برگزار می‌شود و متقاضیان اصلی آن داوطلبان مقطع دکتری این دانشگاه‌ها هستند. این آزمون برای آن گروه از دانشجویان است که مدرک بین‌المللی با نمره مشخص شده توسط دانشگاه را ندارند (مانند IELTS) و EPT به عنوان جایگزین جهت ورود به دوره دکتری مورد استفاده است.
 

سیستم نمره‌دهی EPT چگونه است؟

این آزمون همانند دیگر آزمون‌های زبان انگلیسی دارای نمره قبولی و مردودی است. حداکثر نمره در ای پی تی صد می‌باشد که این نمره از سه بخش واژگان (Vocabulary)، گرامر یا دستور زبان (Grammar) و درک مطلب (Reading Comprehension) به دست می‌آید. نمره‌ها در این سه بخش به این شکل تقسیم شده‌اند:

Vocabulary (واژگان) 25 سوال:

در این بخش شرکت‌کنندگان به 25 سوال چهار گزینه‌ای پاسخ می‌دهند.

Grammar (گرامر) 49 سوال:

در این بخش سوالات به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هر سوال شامل چهار بخش از کلمات است. شکرت‌کنندگان می‌بایست phrase و مجموعه کلماتی که نادرست هستند را انتخاب کنند. این قسمت دو بخش دارد. در بخش دوم که سوال 56 تا 65 است جملاتی کامل برای گزینه‌ها به شرکت‌کنندگان ارائه می‌شوند که یکی از جمله‌ها از لحاظ ساختاری غلط است؛ شرکت‌کننده باید این جمله را انتخاب کند.

Reading Comprehension (درک مطلب) 20 سوال:

در بخش پایانی این آزمون چهار متن ارائه می‌شوند. موضوعات این متون مرتبط با مباحث علمی هستند. بخش reading بین سوالات 66 تا 88 هستند. هر متن پنج سوال دارد و شرکت‌کنندگان می‌بایست با توجه له متن مفاهیم را درست درک کرده و به سوالات پاسخ دهند. همچنین در این قسمت سولات جای خالی نیز وجود دارند که شرکت‌کنندگان از میان چهار گزینه ارائه شده پاسخ صحیح را انتخاب می‌کنند.
 

EPT با MSRT چه فرقی می‌کند؟

یکی از سوال‌های رایج برای شرکت‌کنندگان در این آزمون تفاوت میان MSRT و EPT است. از نظر کیفیت و سطح سوالات می‌توان گفت هر دو آزمون در یک سطح قرار دارند. تفاوت اصلی میان این دو آزمون در بخش listening (بخش شنیداری) است. این بخش در آزمون MSRT وجود دارد ولی در EPT خیر.

یک تفاوت دیگر میان این دو آزمون در زمان برگزاری است. آزمون EPT به صورت ماهانه و در تمام دانشگاه‌های مورد تاییر وزارت علوم و دانشگاه آزاد برگزار می‌شود. همچنین در EPT نمره منفی وجود ندارد.
 

چگونه در آزمون EPT ثبت نام کنیم؟

برای ثبت نام در آزمون EPT شما می‌بایست به سامانه آنلاین این آزمون در وبسایت دانشگاه آزاد مراجعه کنید و با ساختن یک حساب کاربری برای خود می‌توانید نسبت به ثبت نام اقدام نمایید. پس از ساختن حساب کاربری شما نیاز دارید هزینه ثبت نام را پرداخت و در این آزمون ثبت نام کنید. شما می‌توانید کارت ورود به جلسه خود را 48 ساعث قبل از روز جلسه از طریق سامانه اینترنتی دریافت کنید. نتایج آزمون نیز از طریق همین دریافت کنند.

 

 

 

در کوتاهترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.

 
 
 

برچسب ها

خبرنامه تهران آموز


اولین نفری باشید که از جدیدترین اخبار ما مطلع می شوید.

ارتباط با ما


  • 02136616695
  • 02136616690
  • 09352881381
  • info@tehrantrainer.com

تمامی کالاها و خدمات این وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

قوانین و مقررات

Copyright © Tehran Trainer Institute


بخاطر وضع موجود بصورت غیر حضوری پاسخگو هستیم ۰۹۳۵۲۸۸۱۳۸۱ - ۰۹۳۵۹۳۱۰۳۹۹